اخبار و مقالات

قطع شدن تصویر تلویزیون

قطع شدن تصویر تلویزیون از رایج‌ترین ایرادات تلویزیون‌های ال ای دی بوده که در برندهای مختلف اتفاق می‌افتد  در صورت قطع شدن تصویر، جهت تعمیر تلویزیون چه باید کرد؟ ابتدا باید علت قطع شدت تصویر را بیابیم؛ پس به نشانه‌های خرابی تلویزیون دقت می‌کنیم، تصویر تلویزیون در چند حالت مختلف قطع می‌گردد که هر کدام علت و تعمیر خاص به خود را دارد، اگر تصویر تلویزیون شما قطع شده به حالت‌های مختلف زیر دقت کرده و ببینید کدام یک از موارد زیر برای شما پیش آمده است.

تصویر تلویزیون چند ثانیه پس از روشن شدن قطع می‌گردد

ممکن است تلویزیون شما از یک ثانیه تا حتی یک ساعت بدون مشکل کار کند سپس تصویر تلویزیون قطع شده و صدا همچنان از تلویزیون پخش گردد، در این حالت به احتمال قوی بک لایت تلویزیون شما دچار مشکل شده است، بک لایت به مجموعه ال ای دی‌های داخل تلویزیون گفته می‌شود که مسئولیت تامین نور تصویر را برعهده دارد، با سوختن تعدادی از ال ای دی‌ها، کل ال ای دی‌ها از کار افتاده و نور تصویر تلویزیون قطع می‌شود، در این حالت اگر یک چراغ قوه روی شیشه تلویزیون بگیرید که تصویر تاریکی در داخل شیشه تلویزیون نمایان می‌شود و نشانه خرابی بک لایت تلویزیون است.

گاهی یک یا چند ال ای دی در داخل تلویزیون نیم سوز شده که در این حالت تلویزیون مدتی بدون مشکل کار می‌کند اما با گرم شدن دستگاه ال ای دی‌های نیم سوز از کار افتاده و تصویر تلویزیون قطع می‌گردد.

گاهی ال ای دی بک لایت در اثر استفاده زیاد جرقه زده و دچار آتش سوزی می‌گردد که در این صورت ممکن است تلویزیون کلاً روشن نشود و یا بعد از روشن شدن تلویزیون بوی پلاستیک سوختگی به مشام برسد که در این صورت باید فوراً تلویزیون را خاموش کرد.

ال ای دی پاور چشمک می‌زند اما تلویزیون روشن نمی‌شود

گاهی بعد ازروشن کردن تلویزیون، ال دی دی قرمز رنگ پاور چشمک می‌زند اما تلویزیون صدا و تصویر ندارد، در این حالت لحظه‌ای که تلویزیون را روشن می‌کنید، چراغ قوه‌ای بر روی مرکز صفحه تلویزیون بگیرید اگر تصویر تاریک آرم تلویزیون را تشخیص دادید به احتمال قوی بک لایت تلویزیون سوخته است.

چشمک زدن تصویر تلویزیون

گاهی تلویزیون صدا و تصویر دارد اما تصویر تلویزیون به سرعت چشمک می‌زند و یا تصویر متناوب روشن و خاموش می‌گردد که در این حالت به احتمال قوی ال ای دی بک لایت تلویزیون سوخته یا دچار جرقه و اتصال در بک لایت شده است.

بهترین روش تست تلویزیون در این حالت زدن دکمه تنظیمات یا منو تلویزیون است، اگر تصویر منوی تلویزیون نیز متناوب قطع و وصل شد در این حالت بک لایت تلویزیون ایراد داد.

سیاه شدن قسمتی از تصویر تلویزیون

گاهی تلویزیون تصویر و صدا دارد و نرمال کار می‌کند اما روی قسمتی از تصویر لکه‌های ابر مانند ایجاد شده، قسمتی از تصویر چشمک ریزی دارد و یا قسمتی از سمت چپ یا راست تصویر کامل سیاه شده که در این حالت بک لایت تلویزیون دچار ایراد شده و در آینده تصویر تلویزیون قطع خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها