اخبار و مقالات

درباره شوینده ماشین ظرفشویی

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، قرص ماشین ظرفشویی در مقایسه با پودر و ژل ماشین ظرفشویی قدرت پاک کنندگی بالاتری داشته و گران تر است. توصیه می گردد در شستشوی حجم ظروف زیاد که چربی، آلودگی و لک زیادی وجود دارد از قرص ماشین ظرفشویی استفاده شود، در غیر این صورت استفاده از پودر یا ژل مقرون به صرفه تر خواهد بود.

همچنین پس از چند بار استفاده از ماشین ظرفشویی بهتر است به پاک کنندگی درون ماشین ظرفشویی اقدام شود تا علاوه بر اینکه بوی مناسبی از ماشین ظرفشویی ساطع شود، شستشوی ظروف نیز به طور مناسب تری انجام پذیرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع قرص ماشین ظرفشویی و روش ضدعفونی کردن ماشین ظرفشویی، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین شوینده ها

جهت استفاده از ماشین ظرفشویی می توان از شوینده های مختلفی استفاده کرد. پودر ماشین ظرفشویی، ژل ظرفشویی و قرص ماشین ظرفشویی از بهترین شوینده های ماشین ظرفشویی به شمار می رود.

اگر حجم ظروف ماشین ظرفشویی کم باشد و ظرف ها به اندازه کافی کثیف نباشند، به منظور مقرون به صرفه تر بودن پودر در مقایسه با قرص، می توان از پودر ماشین ظرفشویی استفاده کرد.

پودر ماشین ظرفشویی تک آنزیمی است و قابلیت حل شدن بالایی در آب ندارد. اگر از اندازه کمی از پودر ظرفشویی استفاده شود، ظروف تمیز نمی شوند و اگر بیش از اندازه از پودر ظرفشویی استفاده شود، پودرها به صورت گلوله به گلوله به ظروف چسبیده و شستن ظروف به طور مناسبی انجام نمی گیرد. به منظور استفاده از پودر ظرفشویی جهت شستشوی ظروف لازم است تا از میزان منابی از پودر ماشین ظرفشویی استفاده شود.

ژل در مقایسه با پودر ظرفشویی قدرت پاک کنندگی بالاتری دارد. اگر حجم ظروف کم بوده و ظروف به اندازه زیادی کثیف نباشند می توان از ژل ظرفشویی جهت شستشوی ظروف استفاده کرد زیرا ژل ظرفشویی قیمت پایین تری در مقایسه با قرص ظرفشویی دارد. اغلب از ژل برای شستشوی ظروف در حجم کم و در برنامه زمانی کوتاه مدت استفاده می شود. توصیه میگردد افرادی که از ماشین ظرفشویی رومیزی استفاده می کنند از ژل ماشین ظرفشویی جهت شستشوی ظروف استفاده نماید.

قرص ماشین ظرفشویی در مقایسه با پودر و ژل ظرفشویی قیمت بالاتری داشته، اما قدرت پاک کنندگی و لکه برداری بالاتری دارد. اغلب از قرص ماشین ظرفشویی زمانی استفاده می شود که حجم ظروف مورد شستشو زیاد باشد و ظروف بسیار کثیف باشند. قرص ماشین ظرفشویی به دلیل ترکیبات و آنزیم های موجود در خود انواع چربی ها و لکه ها را از روی ظروف پاک کرده و به انواع ظروف آسیب نمی رساند و هیچ رد و خط و خشی بر آن ها بر جای نمی گذارد.

 

روش استفاده از شوینده ها

جهت استفاده از قرص ماشین ظرفشویی، کافی است یک عدد قرص از هر برند و هر مدلی را داخل محفظه جا قرصی ماشین ظرفشویی قرار دهید و در ادامه ظرف ها را به طور مناسبی در ماشین بچینید. چینش نامناسب ظروف در ماشین سبب می گردد تا درب محفظه باز نشده و عملیات شستشوی ظروف به درستی انجام نگردد. پس از آن ماشین را روشن کرده و برنامه زمانی مناسب جهت شستشو را انتخاب کنید.

اغلب از هر قرص و با هر برندی می توان در ماشین ظرفشویی برندهای مختلف استفاده کرد. اگر ماشین ظرفشویی بوش باشد می توان از قرص ماشین ظرفشویی بوش، از برندهای فینیش و فیری استفاده کرد. اگر ماشین ظرفشویی ال جی باشد، قرص ماشین ظرفشویی ال جی، از برندها فینیش و پریل استفاده می شود و در نهایت اگر ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد، جهت قرص ماشین ظرفشویی سامسونگ، از برند فینیش و پریل استفاده می شود.

اغلب قرص ماشین ظرفشویی دارای روکش پلاستیکی هستند که این پوشش قابلیت حل شدن در آب را داشته و با سرعت بالا حل شدن این پوشش در آب از مصرف آب بیشتر جلوگیری می کند. اگر محفظه قرص ماشین ظرفشویی خراب است و باز نمی شود، کافی است جهت شستشو قرص را در کف ماشین ظرفشویی قرار دهید.

کنار جا قرصی ماشین ظرفشویی محفظه ای قرار دارد که از آن برای ریختن جلادهنده جهت درخشندگی و جلای ظروف استفاده می شود. اگر قرص ماشین ظرفشویی دارای جلادهنده باشد نیازی به اضافه کردن جلا دهنده به طور جداگانه وجود ندارد و کاربران از خرید و اضافه کردن جلا دهنده به ماشین ظرفشویی بی نیاز می شوند. لازم به ذکر است که به جای قرص ماشین ظرفشویی می توان از پودر ظرفشویی یا ژل ظرفشویی نیز استفاده کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها